Nárazník do auta

- 2021-12-08-

Přední a zadní část vozu je vybavena nárazníky, které mají nejen dekorativní funkce, ale co je důležitější, jsou to bezpečnostní zařízení, která absorbují a zmírňují vnější nárazy, chrání karoserii a chrání tělo i cestující.

 

Před mnoha lety se přední a zadní nárazníky automobilů vyráběly převážně z kovových materiálů. Kanálová ocel ve tvaru U byla vyražena z ocelových plátů o tloušťce více než 3 mm a povrchová úprava byla chromována. Byl snýtován nebo svařen s kolejnicemi rámu a porovnán s karoserií. Velká mezera se zdá být další částí, která vypadá velmi nevzhledně.

 

S rozvojem automobilového průmyslu a rozsáhlým uplatněním technických plastů v automobilovém průmyslu se na cestu inovací posunuly i automobilové nárazníky jako důležité bezpečnostní zařízení. V současné době si přední a zadní nárazníky automobilů musí zachovat nejen původní ochrannou funkci, ale také usilovat o harmonii a jednotu s tvarem karoserie a svou vlastní lehkost. Přední a zadní nárazníky automobilu jsou vyrobeny z plastu a nazývají se plastové nárazníky.

 

Vnější deska a nárazníkový materiál jsou vyrobeny z plastu a příčný nosník je vyražen z plechu válcovaného za studena o tloušťce asi 1,5 mm, aby vytvořil drážku ve tvaru U; vnější deska a nárazníkový materiál jsou připevněny k příčnému nosníku a příčný nosník a podélný nosník rámu lze kdykoli spojit šrouby. Demontujte jej. Plast použitý v tomto plastovém nárazníku je obecně vyroben ze dvou typů materiálů, polyesteru a polypropylenu, a vyrobený společnostívstřikování.Například nárazník Peugeotu 405 je vyroben z materiálů na bázi polyesteru a vyroben reakčním vstřikováním. Nárazníky vozů Volkswagen Audi 100, Golf, Shanghai's Santana, Tianjin's Xiali a dalších jsou vyrobeny z polypropylenu vstřikováním. V zahraničí existuje také druh plastu nazývaný polykarbonátová řada, který je infiltrován do slitinových součástí a přijímá metodu vstřikování slitin. Zpracovaný nárazník má nejen vysokou pevnost a tuhost, ale má také tu výhodu, že je svařitelný a má dobrý povlak. Stále větší využití v autech.

 

Geometrický tvar nárazníku by neměl zohledňovat pouze jeho soulad s tvarem celého vozidla, aby byl zajištěn estetický vzhled, ale měl by také splňovat mechanické vlastnosti a charakteristiky absorpce energie pro zajištění tlumení nárazů a relaxace při nárazu, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

 

Nárazník má funkce bezpečnostní ochrany, ozdoby vozidla a zlepšení aerodynamických vlastností vozidla. Z bezpečnostního hlediska může vůz při nehodě v nízké rychlosti sehrát vyrovnávací roli a ochránit tak přední a zadní karoserii vozu; může hrát určitou roli při ochraně chodců, když dojde k nehodě s chodcem. Z hlediska vzhledu je dekorativní a stala se důležitou součástí zdobení vzhledu automobilu; zároveň má nárazník auta i určitý aerodynamický efekt.

Stručně řečeno, po pochopení příslušných součástí nárazníků automobilů víme, že pojištění automobilů je vyrobeno z plastu a používá vstřikování plastů. Technologie Sunbright má přirozenou výhodu ve vstřikování, ať už jde o vstřikovací formy nebo vstřikovací díly jsou vaší nejlepší volbou. Vítejte u vašeho dotazu.


Odkaz na plastové díly pro vstřikování plastů je níže pro vaši informaci.

Autodíly se vstřikováním plastů